Jizerská 50

Během svého dlouhého trvání si tato událost vybudovala pevné místo mezi čtyřmi nejprestižnějšími dálkovými lyžařskými závody, známými jako Grand Classics. Jizerská 50 každý rok přiláká nejlepší závodníky z celého světa, ale především tisíce nadšenců, kteří touží zažít neopakovatelnou atmosféru a perfektně upravené tratě v malebných Jizerských horách.

Jizerská 50 však není určena jen pro zkušené a trénované běžkaře. I rekreační sportovci zde najdou své místo, a to na poloviční trati dlouhé 25 kilometrů, kterou lze absolvovat také klasickou technikou. Pro příznivce bruslení jsou zde k dispozici tratě o délkách 30 a 17,5 kilometrů, které nabízejí mírnější terén.

Jizerská 50 je pro všechny skupiny běžkařů, na Jizerské 50 si vybere každý z vás. Pro začátečníky a rodiny s dětmi je připraven oblíbený závod na 10 kilometrů. Ty nejmenší odvážlivce na lyžích čekají dětské závody v okolí bedřichovského stadionu.

Ať jste zkušení mazáci na běžkách, nebo prkénkům teprve pomalu přicházíte na chuť, věřte, že atmosféru Jizerské 50 stojí za to vidět. A především zažít.

SkiTour
Běhej lesy