Proběhni.se

Běžecký charitativní happening pořádaný ve spolupráci s IKEM, který nabízí tratě v délce 5 a 10 km v Kunratickém lese a chybět nebudou ani dětské závody. Finanční výtěžek z akce jde na konto Nadačního fondu České srdce, který podporuje české kardiology na misích do zemí třetího světa. Běžce čeká přímo na místě možnost řady odborných vyšetření, vč. natočení EKG. Čtvrtý ročník závodu Proběhni.se se uskuteční 15.5. 2021.
I když se 3. ročník běhu nemohl kvůli epidemické situaci v Česku uskutečnit, přesto na Nadační fond České srdce putovala částka 273 600 Kč, a to díky podpoře partnerů a běžců zaregistrovaných na závod.

Pomáhá tak každý, kdo se postaví na start, a to do poslední koruny. Pořadatelé se rozhodli zpřístupnit akci také fanouškům chůze nebo chcete-li nordicwalkingu. „Máme pro ně připravenou speciální startovní vlnu, v zázemí závodu budou mít stejný servis jako běžci a v cíli na ně bude čekat pamětní medaile,“ vysvětluje vstřícný krok za pořadatelskou agenturu SkiTour klub David Douša. Startovné si mohou zakoupit i ti, kteří se závodu ze zdravotních či časových důvodů nemohou zúčastnit. Za své peníze získají nejen dobrý pocit z pomoci Nadačnímu fondu Českého srdce, ale také certifikát.

DSC_7351