Proběhni.se

Běžecký charitativní happening pořádaný ve spolupráci s IKEM, který nabízí tratě v délce 6 a 11 km v Kunratickém lese. Finanční výtěžek z akce jde na Nadační fond České srdce, který podporuje české kardiology na misích do zemí třetího světa. Běžce čeká přímo na místě možnost řady odborných vyšetření vč. natočení EKG. Třetí ročník závodu Proběhni.se se uskuteční 3.10. 2020.
444 482 Kč! Výtěžek z druhého ročníku, který v plné výši za podpory partnerů závodu a všech účastníků putoval na konto nadačního fondu, je již plně využíván. „Dohromady s prvním ročníkem se pomalu blížíme vybranou částkou k jednomu milionu. Díky Proběhni.se můžeme realizovat složité operace v rozvojových zemích, pořádat preventivní prohlídky a předcházet tak vážným srdečním onemocněním,“ upozorňuje MUDr. Michal Pazderník, Ph.D., FESC, kardiolog z Institutu klinické a experimentální medicíny a jeden ze zakladatelů NF České srdce.

Pomáhá každý, kdo se postaví na start, a to do poslední koruny. Nově se pořadatelé rozhodli zpřístupnit akci také fanouškům chůze nebo chcete-li nordic walkingu. „Budeme pro ně mít připravenu speciální startovní vlnu, v zázemí závodu budou mít stejný servis jako běžci a v cíli na ně bude čekat pamětní medaile,“ vysvětluje vstřícný krok za pořadatelskou agenturu SkiTour klub David Douša. Další novinkou je, že si startovné mohou zakoupit i ti, kteří se závodu ze zdravotních či časových důvodů nemohou zúčastnit.. Za své peníze získají nejen dobrý pocit z pomoci Nadačnímu fondu Českého srdce, ale také certifikát.

DSC_7351